0

טרוולים תיירות בהתאמה אישית

טיול ספארי באוגנדה - הפנינה של אפריקה, 10 ימים

WZ13ERX833
  • מחיר חבר מועדון:
    $0
אזל המלאי
טיולים מאורגנים לאוגנדה, הלוא היא הפנינה של אפריקה, נחשבים לטיולים אהובים מאוד.
מדובר במסלולי טיול הכוללים ספארי, טיולי ג'יפים, סיורים בשמורות הטבע היפות והמרהיבות בעולם, מפגשים עם שבטים המנהלים אורח חיים מסורתי ועוד.

הגלרייה הטבעית, הזאולוגית והתרבותית של אפריקה נגלית בפניכם בשיא תפארתה: שמורות טבע רחבות ידיים, שימפנזים, קרנפים, פרות, היפופוטמים, אגמים יפיפיים, הרים תמירים, כולם מתמזגים יחדיו לכדי תמונות נוף צבעוניות שלא תוכלו להפסיק לצלם.
* הטיולים מאורגן ומופעל ע"י ספקי הרשת. 
מסלול הספארי באוגנדה
 
יום 1> ת"א – אנטבה - מבררה
נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל עיר הבירה אנטבה, עם ההגעה נקבל את רכבים ונצא בנסיעה קצרה מנמל התעופה החדש והמודרני אל נמל התעופה הישן בו נערך אחד ממבצעי הגבורה הגדולים של צה"ל, מבצע יונתן. היות והאזור כיום הוא שטח צבאי סגור נתצפת על הטרמינל הישן "מאחורי הגדר" ונשמע את סיפור הגבורה של המבצע הצבאי המיוחד. משם נמשיך בנסיעה מזרחה אל שמורת הטבע אגם מבורו, שם נערוך את הגיים דרייב הראשון, נסיעת ספארי בה נוכל לצפות בחי ובצומח המיוחדים של הסוואנה, בשמורת הטבע היחידה בה מדינה בה ניתן לראות זברות. נסיים את סיפור הספארי הראשון ונלון בעיירה מבררה.
 
יום 2> כפרים מקומיים – אגם בוניוני
הבוקר נצא לנסיעה מזרחה באזור ההררי של מחוז מבררה, הידוע בעדרי הפרות ארוכות הקרניים וייצור החלב. הדרך כולה עוברת בשבילי עפר צדדיים ובמידת האפשר נעצור לביקור בכפרי האזור ונפגוש את תושביה הלבביים של מדינה קסומה זו. בשעת צהריים נגיע אל אגם בוניוני השוכן בלב הרים. האגם נוצר כתוצאה מסכירה טבעית של ערוצי ואדיות על ידי התפרצות לבה שחסמה את זרימת הנהרות. האגם מרהיב ביופיו, כפרים צבעוניים ושדות חקלאיים על המדרונות סביב האגם, וסדרת איים קטנים מבצבצים בו מעל פני המים, ובהם חיים הכפריים. עם ההגעה נצא לנסיעות שטח באזור האגם ונשקיף עליו מנקודות תצפית שונות ומגוונות לאחר טעימה אמיתית של שטח נרד אל האגם ונצא לשייט קיאקים באגם. לינה וארוחת ערב במלון המשקיף על האגם.
 
יום 3> אגם בוניוני – שייט בתעלת קזינגה – שמורת הטבע קווין אליזבת'
הבוקר נעזוב את האזור שזכה לכינוי "שוויץ של אפריקה" ונמשיך בנסיעה צפונה בדרך המלך לכיוון שמורת קווין אליזבט.  נקודת ציון חשובה במסגרתו של טיול ספארי באוגנדה. שמורת המלכה אליזבת משתרעת בין אגם אדוארד לאגם ג'ורג' שניהם חלק מסעיפו המערבי של השבר הסורי אפריקאי. השמורה מפגישה בין יער הגשם המשווני ובין הסוואנה האפריקנית ויוצרת קרקע נוחה למינים רבים של צמחייה ובעלי חיים. בשעות אחר הצהריים נצא לשייט בתעלת קזינגה, בה נוכל לראות עשרות היפופוטמים רובצים על גדותיה, פילים היורדים לשתות מים ועשרות מינים שונים של ציפורי מים, כמיטב המסורת של טיולי ספארי לאוגנדה. עם תומו של יום זה נחזור אל הלודג' הממוקם בשמורה לארוחת ערב ולינה.
 
יום 4> שמורת הטבע קווין אליזבת' – אגמי הלוע
השכם בבוקר, נצא לסיור רכוב בשמורה, בנסיעת הגיים דרייב בוקר בקווין אליזבט, נצא לנסיעה למרחבי השמורה המנוקדת בעצי חלבלוב גבוהים ביניהם נודדים מיני בעלי חיים: אנטילופות, פילים, תאו אפריקאי, צבועים, אריות ועוד. לאחר סיור הפרידה מהשמורה נצא בנסיעה לכיוון אגמי הלוע  נצא דרך מישורי התה האינסופיים אל עיירת המחוז קססה ממנה נטפס אל נקודת תצפית קסומה על אזור האגמים. בשעות אחר הצהריים נצא לטיול באגמים הכלואים בין רכסי הרים, בנוף ירוק, עם לגונות קטנות וחופים נחבאים בין גבעות ירוקות, מגוון ציפורים ושקט אינסופי.
 
יום 5> אגמי הלוע –  מסינדי
יום ארוך לפנינו, בבוקר נמשיך לטייל במסלול הליכה קסום באזור אגמי הלוע לפני שנצפין לכיוון עיירת המחוז הויימה, ממנה נמשיך בדרך עפר מאובקת וקופצנית בדרך החוצה כפרים ציוריים וצבעוניים סמוך לאגם אלברט, אחד האגמים הגדולים בגבול המשותף בין זאיר לאוגנדה. לא נוותר על ביקור בכפרי האזור ובהתחברות למקומיים הלבביים עד שנגיע לעיירה מסינדי העומדת בפתחה של שמורת הטבע מורצ'ינסון.
 
יום 6> שמורת הטבע מורצ'ינסון

בבוקר ניכנס אל תוך שמורת הטבע מורצ'ינסון, לאורך הדרך נראה את חיות הבוש האפריקאי העושות דרכם במרחבי הפרא, עדרי אנטילופות, חזירי יבלות וציפורי אפריקה יחוגו מעל. לפני הצהריים נגיע לאזור פארה, שם נעלה עם הרכב על מעבורת ונחצה את הנילוס לגדה הצפונית, נתמקם בלודג' הקסום נאכל ארוחת צהריים ונצא לאחד משיאי הטיול, מהלודג' נעלה על סירה מקומית ונצא בשייט אל מפלי מורצ'ינסון, שייט מדהים מלא בחיות פרא ובציפורים נדירות. הנהר הוא ביתם של ההיפופוטם המצוי הרובצים בו לכול אורך היום, תניני היאור המשייטים בין הסירות, קופים אדומי זנב, ציפורים שונות ומגוונות. את השייט נסיים תוך ניווט למפלי מורצ'ינסון המרשימים שם נצא לטיול הליכה רגלי ונשוב לקראת ערב אל גדת הנילוס, נעלה שוב את הרכב על המעבורת ונחצה למלון שלנו.
 
יום 7> שמורת הטבע מורצ'ינסון – טיול שימפנזים - מסינדי

הבוקר נצא בנסיעה לחלקה הצפוני של השמורה האזור העשיר ביותר בחיות בשמורה. זו נקודת ציון נהדרת במסגרתם של טיולי ספארי באוגנדה. נקווה שעינינו תזכה לחוות בבעלי החיים בסביבתם הטבעית: במקום קיים סיכוי גדול לראות פילים, ג'יראפות, אימפאלות, בובפאלו, גנו, צבאים ומגוון ענק של ציפורים ועופות דורסים. לקראת צהריים נצא אל חלקה הדרומי של השמורה נחצה את הנהר ונצא בנסיעה אל שמורת השימפנזים של יער מורצ'יסון - אחת משמורות הטבע המיוערות ביותר באפריקה. השמורה מפורסמת בעצי המהגוני ותאנת הבר - העצים המועדפים על אוכלוסיית השימפנזים. בשמורה נטייל ברגל (נפלס את דרכנו ביער הסבוך), ותוך כדי ההליכה נתרשם מחיי היער האפריקאי, כולל אפשרות לתצפית על להקות השימפנזים החיות ביער. אם יתמזל מזלנו נזכה לצפות גם בקופי קולובוס מסוגים שונים ובפרפרים בצבעים מיוחדים ומגוונים. לקראת ערב נמשיך בנסיעה אל העיירה מסינדי שם נבלה את הלילה.
 
יום 8> מסינדי –ג'ינגה 
בשעות הבוקר נצא בנסיעה לשמורת הקרנפים, פרויקט מיוחד ששם לו למטרה להשיב את הקרנפים לטבע באוגנדה, לאחר סיור רגלי בשמורה (בין הקרנפים), נמשיך לביקור במפלי ג'ינג'ה הסוערים, נצא לראות את מפלי ה"בד פלייס" הסוערים ושם נלון בסמיכות אל המפלים הקוצפים. 
 

יום 9> קמפלה - תל אביב
נצא בנסיעה לעיר הבירה קמפלה עם ההגעה נצא לשוק האפריקאי הפתוח, נצטייד במזכרות מגוונות, במידה והזמן יאפשר נצא לביקור במוזיאון אוגנדה ובקברי המלכים. בערב נשוב לשדה התעופה הבינלאומי אנטבה, נטוס בטיסה חזרה לתל אביב (דרך יעד ביניים - נחיתה בבקר היום העשירי).

 
x

#{title}

#{text}

#{price}