0

טרוולים תיירות בהתאמה אישית

הודו/טיול מאורגן חוצה הימלאיה ברכבי שטח 18 יום

W92YQVHNNL
  • מחיר חבר מועדון:
    $0
אזל המלאי
בטיול המאורגן להודו וההימליה נחצה מישורים, נטפס הרים, נביט ביערות עד מחטניים, ונבקר בכפרים שהזמן עצר בהם מלכת. נבקר במקדשים הינדיים ומנזרים בודהיסטיים עתיקים והאותנטיים. נחצה מעברי הרים מהגבוהים ביותר בעולם, ונשתכשך במעיינות חמים המסירים חטאים. כל זאת תוך שאנו עוברים מעל נהרות גועשים עצומי מימדים, מביטים בנופים עוצרי נשימה, ומשוטטים באזור הרמה הטיבטית המדברית מצדה ההודי. בטיול נתמקד במספר עמקים מרהיבים בנופם ובתרבותם, בגבול שבין הודו לסין..  במסגרת הטיול להודו נטייל בשבועיים הראשונים בעמקי קינור וספיטי. אזור זה, שהיה סגור לתיירים במשך כמעט 40 שנה, נפתח רק בשנים האחרונות לביקור. עובדה זו תורמת לאותנטיות שטרם פגה ממקומות ייחודיים אלו. בשבוע האחרון נחצה את ההימלאיה לממלכת לדאק הגבוהה והמדהימה ביופייה.
הודו היא תת-יבשת ענקית, והמרחקים שבין מקום למקום ארוכים ולפעמים אף מייגעים. מסיבה זו ממש שמנו דגש בטיול זה על נסיעות קצרות ממקום למקום (ממוצע של כ-5 שעות נסיעה ביום בג'יפים מערביים נוחים). על ידי קיצור שעות הנסיעה נוכל להקדיש את רוב זמננו לטיולים רגליים קצרים וקלים בכפרים ובסביבתם, כך נוכל להכיר את חייהם המיוחדים של תושבי ההימלאיה ההודים. בנוסף, בכדי לתרום לחווית הטיול, נלון בכפרים בהם נבקר באכסניות/מלונות הטובים ביותר בנמצא, עם שירותים ומקלחות בכל אחד מן החדרים, וכך נוכל להרגיש עצמנו כחלק מהסביבה ולא רק כצופים מהצד.
* הטיולים מאורגן ומופעל ע"י ספקי הרשת. 
מסלול הטיול המאורגן בהימאליה ההודית
 
יום 1> נצא מתל אביב בטיסת אחה"צ דרך יעד נוסף לדלהי. לפנות בקר ננחת בדלהי.
 
יום 2> דלהי-צ'נדיגר - שימלה
ננחת בבקר בדלהי וברכבת המשך נגיע לעיר צ'אנדיגאר שלמרגלות ההימלאיה. נעלה על הרכבים לכיוון שימלה (shimla) ) בירתה של מדינת "הימצ'ל פרדש" כיום, ובעבר גם בירת הקיץ של השלטון הבריטי בהודו (Hill Station). ב"שימלה" נמצא עיר הודית מפתיעה בצורתה האירופאית, היושבת על גבעות בגובה 2000 מטר, וממנה נשקף נוף פנוראמי של פסגות ההימלאיה. מנקודה זו נוכל להשקיף על המסלול הצפוי לנו בימים הקרובים. ב"שימלה" נראה מבנים קולוניאליים רבים ומרשימים. נתמקם במלון ומשך היום נטיל בעיר ונתארגן על הג'יפים וכן קבלת אישורי מעבר לקראת יום המחרת. לינה שימלה
 
יום 3> שימלה- סארחאן
נצא מ"שימלה" וניסע על הדרך הישנה שחיברה בין הודו לטיבט לכיוון עמק "קינור" הירוק, ונגיע לכפר "סרחאן "( Sarahan)". סראחן הוא כפר השוכן במיקום מיוחד בין פסגות מושלגות, ובו מקדש הינדי מיוחד במינו - מקדש "בהימאקאלי" בו הועלו בעבר קורבנות אדם. המקדש עתיק מאוד ועדיין פעיל. כמיטב המסורת של טיולים מאורגנים להודו, במקדש נצפה בטקס דתי (פוג'ה) שעורך כהן הדת במקום.
 
ימים 4-5> אזור סנגלה
ביומיים אלה נטייל באיזור סנגלה (Sangla) שזכה לכינוי "העמק היפה ביותר בהימלאיה". בדרך נחצה את נהר ה"סטולג'" העצום, ונטפס (הגיפים יטפסו) בדרך מדהימה ומפותלת, מהיפות בהרי ההימלאיה, אל הכפר "צ'יטקול" 3450 מ' (chitkul) היושב בסופו של הכביש, בקרבת גבול הודו טיבט. זהו כפר מבודד וגבוה היושב לרגלי הרים מושלגים עצומי מימדים, כפר שנותר אותנטי גם היום. נבקר בסמטאות הכפר, נצא לטיול רגלי קצר בעמק. נלון במשך שני לילות בבסנגלה.

יום 6> סנגלה - קלפה
נצא מעמק "סנגלה", ולאחר מפגש חוזר עם נהר ה"סוטלג'" נטפס לכפר הקסום "קלפה" (kalpa) (בית החורף של האל שיווה). בצידי הדרך ילוו אותנו יערות מחטניים עבותים, ומטעי תפוחים. הכפר "קלפה" שוכן למרגלותיו של הר "קאילש" הקדוש (6050 מ'). נצפה על פסגותיו המושלגות של ה"קאילש", ונבקר בשוק ובמקדשים המקומיים. לינה בקלפה (Kalpa).

יום 7> יום טיול רגלי באזור קלפה
נצא ברגל ונרד ברגל לעיירת המחוז רקונג פיו. לאורך הירידה נעבור בין מטעי ותפוחים וחורשות ארזים ואורנים. נאכל ארוחת צהריים מקומית ונעלה חזרה לקלפה. מפה נלך לכפר רוגי. נבקר במקדש ההינדי המקומי ונטייל בסמטאות הכפר. לינה בקלפה
 
יום 8> קלפה- נאקו
מ"קלפה" נצא לכיוון נאקו (Nako) נשאיר את היערות מאחורינו, וניכנס למעשה לאזור הרמה הטיבטית המדברית בצידה ההודי. "נאקו" הוא כפר ייחודי, גבוה, ומבודד, השוכן לשפתו של אגם קדוש. נטייל בכפר ונעלה עלייה קצרה לעבר מעבר הרים ממנו נשקף נוף עוצר נשימה. נלון בנאקו
 
יום 9> נאקו – טאבו (עמק ספיטי)
נצא מ"נאקו" ונכנס לעמק "ספיטי" המדברי. עמק "ספיטי", המהווה חלק מן הרמה הטיבטית, מתאפיין בגובהו הרב, ובתוואי שטח מדברי המוקף בפסגות מושלגות. האוכלוסייה ב"ספיטי" היא בודהיסטית, בחלקה במקור מטיבט. נחלוף על פני מספר כפרים ובחלקם אף נערוך טיולים רגליים. נגיע לטאבו (Tabo ) כפר טיפוסי לאזור. ניסע אל "דנקנר", בירתה העתיקה של "ספיטי", שם נבקר במנזר תלוי על מצוק בגובה 3870 מ'.נלון שלושה לילות בבירת "ספיטי" - קאזה (Kaza)
 
יום 10> עמק פין- קאזה
בבוקר נצא אל עבר עמק "פין", אחד העמקים המרשימים בעולם, הן מבחינת הנוף והמבנה הגיאולוגי, והן מהבחינה התרבותית- אחד משיאיו של טיול מאורגן להודו. נתרשם מכפרים נידחים ומקימוטים גיאולוגים מרהיבים, ונבקר במקדש מיוחד אשר לכבוד ביקורו של הדלאי לאמה קושט על ידי אמנים מבהוטאן. לינה בקאזה.
 
יום 11> קאזה (עמק ספיטי)
נטפס עם הג'יפים אל עבר אחד הכפרים הגבוהים בעולם (4030 מ'), אם לא הגבוה ביותר. נבקר במקדש בודהיסטי שלצידו פסל בודהה ענק, ונגיע לנקודת תצפית גבוהה ממנה נוכל לראות את אחד ההרים הגבוהים והמרשימים בעמק "ספיטי". כפר זה הוא מהמבודדים באזור, והוא רחוק מכל השפעה תיירותית. אין ספק שבאזור זה נהווה אנחנו כתיירים אטרקציה למקומיים. לינה בקאזה אצל משפחות מקומיות בבתים.
 
יום 12> קאזה – עמקי קולו ולאהול- קיילנג
נצא אל מעבר ההרים קונזום לה (Konzum La) בגובה 4551 מ', ונגלוש אל עבר עמק להול הוא המעבר בין נופי ספיטי המדבריים לנופי יערות המונסון המערביים יותר. בערב,לאחר יום ארוך במיוחד , נגיע לג'ספה הסמוכה לקיילנג ( Keylang). נלון בקיילנג או ג'יספה.
 
יום 13> כניסה ללדאק: ג'יספה- אגם צו קור
נתחיל לעלות צפונה בדרך ההררית העולה לעבר לדאק. נחצה את מעבר ההרים בראלצ'ה 4980 מ' (Barcha La) את אגמי הטורקיז בדיפאק וסוראג' טל הכלואים בין פסגות מושלגות. נחצה את מעבר ההרים לאצ'לונג בגובה 5030 מ' (Lachlung La) ונרד בדרך הקניונית כאשר סביבינו צוקי גרניט אדירים. כאן ניכנס ללדאק, ונתחיל להבחין בכפרים הטיבטים לאורך הדרך. נחצה את המישור החולי לעבר חניון הלילה הממוקם על שפת האגם הכחול והשלו צו קאר (tso Kor).לינה במחנה מאהל מדוגם (שירותים משותפים).
 
יום 14> אגם צו קור - לה
נצא לעבר הדרך הראשית, בואכה לה. מכאן ניסע צפונה לעבר מעבר טאגלאנג לה 5330 מ' (Taglang La) הנקודה הגבוהה ביותר בכביש מנאלי – לה. מכאן נשקף מראה נהדר צפונה לעבר רכס הקראקורם הפקיסטאני ובו הפסגה השנייה בגובהה בעולם- K2. נרד מכאן לעבר העיר לה הנמצאת "רק" בגובה של 3600 מ'. זוהי בירת חבל לדאק ההומה תיירים בחדשי הקיץ. לינה בלה (Leh ) משך שלשה לילות הבאים. 
 
יום 15> סביבות לה
יום רגוע לאחר שבועיים בשטח. נקום מאוחר, נטיל בעיר ובשווקיה ובמנזרים שבסביבה. סוף סוף נכיר את השוק ההודי הזול והצבעוני - גם לקניות יש זמן. נלון יום נוסף בלה.
 
יום 16> לה – מעבר קארדונג לה
נעלה מאזור לה (עמק האינדוס) דרך מעבר ההרים הגבוה בעולם לרכב "קארדונג לה" (5606 מ') (Khardung La). זוהי גם הנקודה הגבוהה בטיול! ממנו ייפתחו מראות נהדרים אל עבר נופי רכס הקאראקורם שבאפגניסטאן הצפונית. נערוך טיול רגלי קצר ולקראת אחה"צ נחזור ללה.
 
יום 17> לה - דלהי
נטוס בבוקר לדלהי. נטייל במהלך היום (ובעיקר- קניות סוף סוף...). לעת ערב נתמקם במלון למספר שעות, כולל ארוחת ערב מסיימת.
 
יום 18>  דלהי - תל אביב
לאחר חצות נצא לשדה התעופה כדי להמריא לישראל. נחיתה בישראל אחה"צ
----------------------------------------------
אז איך מקבלים הצעה אטרקטיבית ?
לחצו כאן yes וספרו לנו מהי החבילה המבוקשת, תאריכים רצויים, מספר אנשים והאם יש דרישות מיוחדות.
לאחר השליחה צפו מאיתנו לתשובה תוך פרק זמן קצר!

מדוע לטייל איתנו ?
בגלל הניסיון 
בגלל ההמלצות
בגלל המקצועיות

 
x

#{title}

#{text}

#{price}