0

טרוולים תיירות בהתאמה אישית

סרי לנקה/טיול עומק אל אי התבלינים והשנהב, 12 ימים

LZB12A2CAE
  • מחיר חבר מועדון:
    $0
אזל המלאי
זהו טיול מאורגן לסרי לנקה היא ציילון לשעבר, אי ליד הודו, בו מגדלים את התה הטוב בעולם. ארץ טובלת בנופים ירוקים, בעלת תרבות בודהיסטית מרתקת ועתיקה. היא ידועה מאז ימי קדם כאי של תבלינים, אבנים יקרות ושנהב - יש חוקרים הטוענים כי היא תרשיש הקדומה, איתה סחר שלמה המלך. שילוב נפלא של חופים יפים עטורי דקלים וכפרי דייגים מסורתיים, הרים גבוהים בהם ערים עתיקות ומסתוריות חצובות בסלע ועל גבי מצוקים.
במסגרת הטיול נבקר באנוארדאפורה, בירתה הראשונה בת אלף השנים של סרי לנקה, בה נמצאת הסטופה שהייתה המבנה השלישי בגודלו בעולם העתיק אחרי הפירמידות בגיזה. כמוכן נבקר במיהינטאלה בה נולד הבודהיזם הסרי לנקי. נלון בעיר הנופש היפה נוארה אליה ונצא לטיול במישורי הורטון עם מבט מרהיב מ'קצה העולם' על השפלה הגדולה שלרגלי ההר הגבוה.
* הטיולים מאורגן ומופעל ע"י ספקי הרשת. 
מסלול הטיול המאורגן לסרילנקה 

יום 1> מישראל לקולומבו
נצא בטיסת ערב לקולומבו דרך יעד ביניים. נחיתה בקולומבו בשעות הערב- לילה (למחרת) ונעבור למלון ללינת לילה.
 
יום 2> שוק הדגים היבשים -  מיהינטלה – אנורדהפורה

לאחר ארוחת בוקר עם אופק החוף,  נבקר בשוק הדגים היבשים המשתרע לאורך חוף נגומבו. נצא צפונה לאורך החוף המערבי של סרי לנקה, ובדרכנו נבקר במקדש הינדי נאה. אחר הצהרים נבקר במיהינטלה- שם קיבל על עצמו המלך דודהנמפייה-טיסה את הבודהיזם, במאה ה 3 לפנה"ס ובכך הפך את האי למקום משכנה של הדת הבודהיסטית עד לעצם היום הזה. לינה באנורדפורה. (ב,ע)
 
יום 3> אנורדהפורה – הירדואה – הברנה
לאחר ארוחת בוקר  נבקר באנורדפורה. נבקר בשרידי ממלכת אנורדהפורה, הממלכה הסינהאלית הראשונה אשר שגשגה כ 1200 שנים. שרידים אלו נחשבים מהשרידים המרשימים ביותר בין ממלכות דרום אסיה העתיקות. ניסע להברנה, כאשר אנו חוצים את אזורי המחיה העיקריים של הפילים באי ציילון. לעיתים ניתן לראות את עדרי הפילים בדרכים בין הכפרים. נעצור בכפר המתמחה בעבודות בטיק, ונמשיך להברנה. אחר הצהריים נצא לטיול כפרי הכולל בין היתר הליכה רגלית נעימה, שייט מענג וביקור בבית חקלאים. לינה בהברנה. (ב,ע)
 
יום 4> סלע סִיגִירִיָה - חוות התבלינים במטאלה – קנדי: מקדש שארית השן של בודהה
לאחר ארוחת בוקר ניסע לסיגיריה הנחשבת לאחד משמונת פלאי תבל הבנויים. ראש המצודה היה מעוצב כראש אריה ענק. היום השתמרו רק כפות הרגליים הענקיות, דרכם נעלה לפסגה.  נבקר באתר ובגנים המרשימים סביב ונטפס אל "מצודת סלע סיגיריה" אשר נבנתה במאה ה-5 לספירה. בדרך נראה את קיר המראה וציורי הקיר של "העלמות השמימיות"- ציורי קיר עדינים ויפים שהצבעים המקוריים בהם לא דהו מעל ל-2000 שנה. לאחר נמשיך לחוות תבלינים במטאלה ונכיר את התבלינים המשובחים, שבזכותם נקראת סרי- לנקה "ארץ התבלינים". נמשיך לקנדי, שהייתה עיר הבירה האחרונה (עד בוא האנגלים), של מלכי סרי לנקה ומעולם לא נכבשה בשל היותה מוסתרת בהרים. בערב נצפה במופע ריקודים מסורתיים.  לאחר מכן נבקר בגולת הכותרת: "מקדש השן" - מקדש בו נשמרת אחת משיניו של בודהה מלפני 2500 שנה. במקדש נערכים טקסים במשך היום והוא מקום עליה לרגל מהחשובים ביותר בעולם הבודהיסטי. המקום מוכרז כאתר מורשת עולמית. לינה בקאנדי. (ב,ע)
 
יום 5> פרדניה: הגנים הבוטניים - פינוואלה: לטיפול בפילים יתומים – קיטולגלה
עם בוקר נצא  לפרדנייה שם נבקר בגנים הבוטניים, גנים יפיפיים בהם מגוון רחב של צמחים, מטפסים, פרחים, סחלבים ועצים אדירים מקושטים במאות עטלפי פרות. לאחר ניסע לפינאוולה לביקור באתר מיוחד לטיפול בפילים יתומים. המקום החל ב 1975 עם 7 פילים יתומים וכיום הם יכולים לראות אפילו נכדים! הפילים נעים באופן חופשי המאפשר להם להכיר אחד את השני. נהנה מחוויה ייחודית שמשלבת טבע ומקום שמאות סרטי טבע, ספרים ומאמרים נכתבו עליו. לקראת ערב נגיע לקיטולגלה , שם נלון (ב,ע)
 
יום 6> רפטינג בקיטולגלה – מטעי ומפעל תה - נוּואָרַה אליה
את הבוקר נפתח ברפטינג באחד המקומות היפים והמעניינים לסוג כזה של הרפתקאה מצננת על הבוקר. הרפטינג עובר בין פנינות נסתרות דמויות כפרים ובתים יפיפיים של מקומיים על אם הדרך. נמשיך לכיוון ההרים ובדרך נראה את מטעי התה הרבים אשר בזכותם זכתה סרי לנקה לפרסום עולמי. נבקר במפעל ליצור תה, ונלמד על אופן הכנת התה המסורתי. נצא לשדות בהם אוספים את העלים (שניים שלושה מכל שיח). התה הצילוני מפורסם ברחבי העולם ורובו משמש ליצוא. יש בקולומבו בורסה מיוחדת לסוגי התה השונים. לעת ערב נגיע אל נווארה אליה (Nuwara Eliya) שהיא הגבוהה בערי סרי לנקה (1889 מ'). האקלים  פה מושלם, אוויר נקי, קצת קריר בערב, שינוי מרענן לאקלים הטרופי השורר בכל האי. ככל שהזמן יאפשר נצא לסיור בעיירת ההרים עם נוף הדתות והתרבויות המגוון. לינה בנוארה אליה (ב, ע).
 
יום 7> מישורי הורטון
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ניסע בנוף ירוק והררי אל מישורי הורטון שבדרום הגוש ההררי הגדול, כשברקע ההר הגבוה באי, הר פדרו בגובה 2,524 מטר. השמורה מגנה על נופי הרמה הגבוהה (מעל 2,000 מ') על נופיה ומכלולה הביוטי הייחודי: אגמים וצמחייה אלפינית מוקפים בערפילים, יערות של עצי מחט ננסיים מכוסים בטחב ושרכים וכל זאת בלב אי טרופי וחמים כביכול. בקצה השמורה ישנו מצוק זקוף הנופל מאות מטרים לעבר המישורים שמדרום. זוהי שמורת חיות הבר היחידה שמאפשרת למבקרים בה ללכת ברגל וננצל את ההזדמנות לעשות מסלול הליכה מעגלי בו נגיע לאתר הטבע הנקרא "קצה העולם" ובתקווה נפגוש מקרוב בחיות הייחודיות לאזור הכוללות את קוף הדוב האנדמי להרים אלה ואיילי סמבר.  לינה בנווארה אליה (ב,ע)
 
יום 8> נסיעת רכבת להפוטלה - מפלי דיאלומה ובמבהברקנדה - אודוואלאווה
עם בוקר  ניסע ברכבת לכיוון הפוטלה – הממוקמת בקצה הדרומי של הריה הגבוהים של סרי לנקה. ממנה, בימים של ראות טובה, ניתן להשקיף על השפלה הדרומית של האי. בנסיעתנו לכיוון דרום נעצור להתרשם מעוצמתם ויופיים של המפורסמים בין מפלי סרי לנקה – מפלי דיאלומה (Dialuma ) ומפלי במבהברקנדה (Bambarakanda). באחד הכפרים נוכל ללמוד על חיי המקומיים באזור. לקראת ערב נגיע לאודוואלאווה ללינה. (ב,ע)
 
יום 9> ספארי ג'יפים - לחוף הים
את הבוקר נתחיל מוקדם בסיור ג'יפים בפארק הלאומי אודוואלאווה. פארק זה הוא ביתם של רבים משוכני הסביבה – עדרי פילים, באפלו איילי סמבר ולאופרדים הם רק חלק משוכני הקבע שלו. בסיור זה נוכל ליהנות מזיכרון עמום של סוואנה אפריקאית. בסיום הסיור נצא לכיוון החופים. נרד לכיוון דרום עד שנגיע לעיירת החוף מיריסה שהתברכה בחוף היפה ביותר בסרי לנקה. סוף סוף נגיע אל החופים. לינה בהיקדוואה. (ב,ע)
 
יום 10> שייט נהרות -  גול – פרויקט שימור  צבי ים
לאחר ארוחת בוקר נצא לשייט באזור בלפיטיה. זהו כפר קטן של דייגים, אשר יושב ליד שפך נהר מדו גנגה. נשוט לתוך אזור מים מתוקים אלו, אשר מתערבבים במי הים, נעבור בין האיים ויערות המנגרובים – העצים שגדלים במים ונצפה על שפע של ציפורים. תושבי האזור מגדלים בעיקר קינמון לקליפה ושמן. נבקר בעיר גול, לפי חלק מהחוקרים היא גם "תרשיש" המקראית – העיר הקולוניאלית השמורה ביותר בדרום אסיה. נבקר בעיר העתיקה - במבצר הענק ובמגדלור. נסיים את היום בקסגודה – כפר חוף בו מתקיים פרויקט מרשים של הדגרה של צבי ים. בסרי לנקה חיים 5 מינים של צבי ים וכולם בסכנת  הכחדה, בעיקר בגלל איסוף של הביצים לצרכי מאכל וסגולות מרפא. הפרויקט קונה מהמקומיים את הביצים שנאספות לאחר ההטלה ומעביר אותן ל"מדגרות" מוגנות. הצבים הקטנים בוקעים בתנאים מוגנים ומשוחררים לים. במשך שנתיים הצליחו כך לשחרר לים עשרות אלפי צבים. לינה באחת מערי החוף. (ב,ע)
 
יום 11-12> קולומבו- ישראל
נתעורר לבוקר חופשי ליהנות מהחופים היפים וממנעמי המלון (מסז'ים). לקראת צהריים נצא לסיור בקולומבו – עיר הבירה ולמעשה ה"עיר" היחידה בכל סרי לנקה הכפרית, מלבד מבני הממשל הגדולים בעיר ישנה גם מורשת קולוניאלית ומקדשים. לאחר ארוחת ערב לסיום הטיול נעבור לשדה התעופה לטיסת לילה לישראל דרך יעד ביניים . נחיתה בישראל ביום ה 12 של הטיול בצהריים (ב)

* ייתכנו שינויים בהתאם לטיסות, מזג אויר, תנאי הדרך ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול לסרי לנקה.
 
אפשרות המשך לאיים המלדיביים (טיסה קצרה שעה ועשרים דקות)
האיים המולדיביים מורכבים משרשראות איי האלמוגים הגדולות בעולם, המהווים את הפנטזיה האולטימטיבית של איי גן העדן. האיים מוקפים מי טורקיז צלולים ורוגעים, חול לבן זוהר ושוניות אלמוגים מן המרהיבות בעולם. גן עדן לשחייה, שנירקול צלילה והתרגעות. אפשר לראות שם מגוון דגים מן הגדולים בעולם, סוגים שונים של כרישים, צבי ים, דגי מנטה ולויתנים. בשל גודלם של האיים כל כפר נופש ממוקם על אי משלו, מה שמקנה תחושה של בידוד והתנתקות.
 
יום 11> טיסה מקולומבו למלה
לאחר סיום הסיורים הקבוצה עוברת לשדה התעופה לטיסת לילה לישראל, ואנחנו עוברים ללינה בקולומבו.
 
יום 12> מקולומבו לאיים המולדיביים
טיסת בוקר מקולומבו לאיים המולדיבים ושייט לאי. הגעה בצהריים, חופשי באי לפעילויות השונות. לינה באי.
 
יום 13-14> האיים המלדיביים
יומים חופשיים באי לפעילויות השונות. לינה באי.

יום 15> לאיסטנבול ולישראל
יום חופשי באי (לא כולל יציאה מאוחרת מהמלון). בערב שייט לשדה התעופה וטיסה בשעה 23:50 ממלה לאיסטנבול, ומשם המשך בטיסת בוקר לישראל. נחיתה בישראל ביום ה 16.

----------------------------------------------
אז איך מקבלים הצעה אטרקטיבית ?
לחצו כאן yes וספרו לנו מהי החבילה המבוקשת, תאריכים רצויים, מספר אנשים והאם יש דרישות מיוחדות.
לאחר השליחה צפו מאיתנו לתשובה תוך פרק זמן קצר!

מדוע לטייל איתנו ?
בגלל הניסיון 
בגלל ההמלצות
בגלל המקצועיות
x

#{title}

#{text}

#{price}