0

טרוולים תיירות בהתאמה אישית

טיול ג'יפים לגאורגיה בנהיגה עצמית כולל חבל סוונטי , 8 ימים

JZTVAPTRXA
  • $1,599.00
    $1,750.00
  • מחיר חבר מועדון:
    $0
אזל המלאי
הטיול המקיף ביותר לגיאורגיה מסע מיוחד אל מדינת גיזת הזהב המקיף ביותר בישראל. מסלול הטיול שלנו מתחיל באזור פסגות הקזבג, ממשיך דרך עיר הולדתו של יוזף סטאלין גורי ומערות וארדזיה, ממשיך בדרך שטח מרהיבה עשירה במטעי תה אל בטומי וגולת הכותרת של טיול זה כמו כלל טיולינו לגיאורגיה היפה היא מסלולי הטיול בחבל סוונטי עם הנופים עוצרי הנשימה.
דרגת קושי: קלה +
קהל היעד: בוגרים
המחיר לאדם בחדר זוגי
לפרטים והזמנות לחצו כאן או צרו קשר עם נציג השרות בצ'אט און ליין.
מסלול הטיול המאורגן לגיאורגיה

יום 1> תל אביב – טביליסי
נפגש בנמל התעופה בן גוריון ממנו נמריא בטיסת ערב מתל אביב לטביליסי עם ההגעה נועבר ללינה במלון במרכז העיר טביליסי . לינה בטביליסי.
 
יום 2> טביליסי – וארדזיה – אחלציחה
הבוקר נצא בנסיעה מערבה בדרך ההולכת לאורך הקווקז התחתון, נגיע לאתר ההיסטורי – ארכיאולוגי החשוב ביותר בגיאורגיה, אתר המערות של וארדזיה, הסמוך לגבול התורכי. בדרכנו נעבור לאורך רמה המיושבת בכפרים ממוצא אזרי וארמני בבוא הסתיו בכפרים אלו ההכנות לקראת החורף הממשמש ובא הן בשיאן נטייל באחד הכפרים שכאן . נעצור באגם צאלקה להפסקה ולאחר מכן נמשיך לעיריה אחלקלקי שגם היא מיושבת ברובה בתושבים ממוצא ארמני. נמשיך אל מערות וארדזיה. כאן על צוק תלול מעל נהר המתקאברי, חצבו מלכי גרוזיה במאה ה 12 את עיר מגורי הסלע אשר בשיאה גרו בה, לפי המשוער, 50,000 תושבים ב 13 קומות. מכאן משלה על ממלכתה המלכה הנודעת תמר אשר את דיוקנה נוכל לראות באחת מכנסיות הסלע. לאחר סיור מאלף בעיר המערות ומשם נסע לעיר אחלציחה. לינה במקום
 
יום 3> ואנים- אחלציחה – מחוז אדג'רה – באטומי
הבוקר נעלה על וואנים שיכולים לטפס בשטח ונצא מערבה בדרך עפר לכוון עיר הנמל באטומי שלחוף הים השחור. הדרך חוצה את מעבר ההרים גודרטזי 2025 מטר בנופים מרהיבים המזכירים את הרי הקצ'קר בטורקיה- עליה מאזור מיוער לכפרי רועים, משטחי אחו ופרות. נרד מערבה באזור הנקרא אג'ארה שבעבר היה חבל נפרד. לעת ערב נגיע לחוף הים השחור לעיר באטומי. נלון בעיר.
 
יום 4> באטומי – סוונטי העליונה- מסטיה
נצפין לאורך הים השחור, נחצה את שפך הנהרות של הריוני נתחיל בנסיעה אל סוונטי העליונה – החבל ההררי המדהים והמרשים ביותר בקווקז. נצא מערבה לכיוון העיירה זוגדידי (Zugdidi), נכנס לעמק הנהר אנגורי(Enguri) ונצפה על הסכר האדיר האחראי להספקת חשמל לכל האזור. נמשיך לאורך האגם הסכור, משם נכנס לאזור יערות גשם כמעט טרופי. הכביש מתפתל, הטופוגרפיה דרמטית. ממערב, צמוד, שוכן חבל אבחזיה שנותק מגרוזיה. נעצור לטיול רגלי בצהריים. נמשיך ונעלה לכיוון הכפרים הראשונים של הסוואנורים. אנו בחבל סוונטי העליונה. בשלשת הימים הבאים נכיר מקרוב את נופי סוונטי הפראיים. נפגוש לראשונה את מגדלי השמירה העתיקים המפורסמים בעולם כולו. נתמקם במלון ונצא לטיול רגלי של לפני שקיעה במעלה העמק המשתרע למרגלות פסגת הר מסטיה. הלינה בשלשת הלילות הבאים במסטיה (Mestia) .
 
יום 5 > מסטיה אושגולי
נמשיך לטייל בעמק בו נמצאת מסטיה עיירת המחוז של סוונטי העליונה. תופעת המגדלים רק תלך ותתעצם. עמקים גדולים ירוקים ומאחריהם- פסגות הקרחונים של הקווקז הגבוה.נצא בדרך מדהימה ביופייה העוברת בינות לעצי מחט ורחבי עלים מזרחה לכיוון מעבר הרים נמוך ברקע פסגות הקווקז. נעבור קניון יפהפה בואכה אושגולי (Ushguli). כפר זה נחשב לכפר הקבע הגבוה באירופה ובו מגדלי שמירה עתיקים רבים שהוכרזו כאתר שימור של אונסקו. ברקע- פסגת הר שחרה- הגבוה בהרי הקווקז הגיאורגי (5068) ממנו גולשים קרחונים לכל עבר – אווירת הימלאיה אמיתית. נערוך מספר סיורים רגליים בנופים בלתי נשכחים. אחה"צ נחזור למסטיה. הנסיעה ביום זה הינה ברכב 4x4 מסוג "דליקה delika" – ואן מיצובישי היכול לקחת 5- 6 מטיילים בנוחיות.
 
יום 6> מסטיה –הליכה לקרחון גלאדי
בבקר נוקפץ עם הג'יפים להליכה של כלש שעות אל קרחון גלאדי הפעילואשר ניתן לראות את תהליךהמסתו. טיול יפה ביער.. בצהרים נחזור למסטייה . לאחר ארוחת הצהרים נבקר באתרים שבעיירה- נעלה למגדל שמירה אוטנטי, נבקר בביית שנשמר עם כל הפונקציות של העבר הרחוק ועוד. לינה לילה שלישי במסטייה.
 
יום 7> מסטיה -קוטאיסי
בבקר נצא באוטובוס במורד נהר האנגורי חזרה לשפלה מדרום. נסע לכוון העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה קוטאיסי. העיר אשר שימשה בימי תור הזהב של ממלכת גיאורגיה כבירתה. בהתאם לזמן נבקר במערת הנטיפים פומטאוס. , לינה בצחלטובו – עיירה 8 ק"מ מקוטאיסי
 
יום 8 > מסחטה – אנאנורי- גודאורי
בבקר נסע מזרחה על דרך המלך לגורי, עיר מולדתו של סטאלין. ב-1957 נחנך כאן מוזיאון לזכרו של הרודן ועל אף חליפות הזמנים דומה שרבים מבני גורי עדיין מעריצים הערצה עיוורת את בן עירם. לאחר ביקור במוזיאון ה אל כנסיית ג'ווארי הצופה על מפגש הנהרות אראגווי ומטקווארי. בדיוק בנקודה הזו נעצה לראשונה נינו הקדושה, כבר בראשית המאה הרביעית לספירה, את צלב ענפי הגפן המיוחד שלה בבואה לנצר את גאורגיה. נרד במורד המוביל אל מצחטה, שם נבקר בקתדרלת סווטי צחוולי, כנסיית עץ החיים, כנסיית האם של גאורגיה ואחת מיצירות המופת של האדריכלות הגאורגית בימי הביניים. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה צפונה ונעצור לשעה קלה במבצר אנאנורי הממוקם לחופו של אגם ציורי, ממנו נמשיך בדרכנו בין פסגות נישאות וכרי דשא אל עיירת הסקי גודאורי בה נעביר את הלילה.
 
יום 9 > ג'יפים והליכות בקווקז הגבוה - קזבגי וסביבותיה
עם שחר נעלה על הג'יפים (יום ג'יפים מלא) ונצא ליום סיור בקווקז הגבוה. נטפס אל 'מעבר הצלב' (2379 מ') כאשר סביבנו מדרונות חשופים עשירים במינרלים צבעוניים ופסגות מושלגות. לאחר שנעבור את הכפר קאזבגי נעלה אל כנסיית השילוש הקדוש, כנסיית צמינדה סמבה, ממנה ניבט מראה נהדר על הר קאזבק (5033 מ'), הפסגה החמישית בגובהה בקווקז. על פי אחת המסורות, במקום הזה ממש נקשר פרומתיאוס אל צוק סלע כדי לרצות את עונשו. אחר הצהרים נסייר בקניון טרוסו, קניון צבעוני מרהיב ועשיר בתצורות גיאולוגיות יוצאות דופן, לאחר המסלול הרגלי נשוב אל גודאורי ללינה.
 
יום 10 > טביליסי- תל אביב
בבקר נעזוב את גודאורי ונסע לטביליסי כשלש שעות. נגיע לעיר טביליסי. תחילת ביקורנו יהיה בכנסיית מטחי משם נשקפת תצפית מרהיבה על נהר המתקאברי ועל המבנים המרשימים של בירת גיאורגיה. משם נמשיך בנסיעה אל הרובע העתיק שם נטייל בין הסמטאות הציוריות ונראה את מרחצאות הגופרית, שעל שמם נקראת העיר. נבקר בכנסיית ציוני, שנבנתה כהעתק לכנסיית הדור מציון בירושלים, כבר במאה ה7 לספירה. נמשיך אל שדרות רוסטאבלי, שם נחשף אל בנייני הממשל המפוארים וביניהם בית הפרלמנט, התיאטרון הלאומי ובית האופרה. נמשיך לסייר ככול שיותיר לנו הזמן. בערב נתכנס למועדון פולקלור מקומי הכולל ארוחת ערב ומופע ריקודים גאורגים. אחרי חצות נמריא חזרה לתל אביב.
 
המחיר כולל
טיסה מת"א לטביליסי ובחזרה בישראייר או אלעל
מלונות בדרגת תיירות ותיירות טובה.
חצי פנסיון ארוחות ערב ובוקר במלונות או במסעדות מחוץ למלון
אוטובוס תיירים , רכב מיני ואן ורכב שטח כמפורט בתוכנית.
כניסות לאתרים
טיפים למקומיים
מסי נמל והטל בטחון הידועים היום
 
המחיר אינו כולל
ביטוח בריאות ומטען (ניתן לרכוש דרך דרכנו)
ארוחות צהרים
 
x

#{title}

#{text}

#{price}