מסע ג'יפים לאתיופיה (בנהיגה עצמית) - 12 יום

HCIHIP2MYQ
  • $4,150.00
  • מחיר חבר מועדון:
    $0
אזל המלאי
תאריכי הטיול: 12.02.19-23.02.19
מסע ג'יפים בנהיגה עצמית לאתיופיה ייקח אתכם אל מדינה רבת גוונים ונופים תרבותיים ואנושיים, אשר במשך למעלה מאלפיים שנים שמרה על עצמאות תרבותית. ארץ שנתברכה במזג אוויר טרופי, יערות עד שמורות טבע מרהיבות, נהרות ואגמים, ומאידך מדבריות חמים ונופי טרשים. במסענו נעבור נופים קדומים של הרי גרניט, נופי אבני חול והרי געש. נבקר בערי בירה קדומות, כנסיות חצובות בסלע, בהן אוצרות אמנות מרשימים. נכיר שבטי נוודים מסבירי פנים החיים בבקתות קש, מקשטים את גופם בשלל צבעים, כפריים המעבדים את אדמתם בדרכי מסורותיהם הקדומות ואוכלוסייה עירונית משכילה.

סוג הטיול: ג'יפים בנהיגה עצמית
........................................................  
דרגת קושי: בינוני
........................................................  
קהל היעד: בוגרים
........................................................  
עונות מומלצות: חורף, אביב, סתיו 

 

יום 1> טיסה מתל אביב לאדיס אבבה – לליבלה

נמריא מתל אביב לאדיס עם הנחיתה נמשיך לטיסת קונקשן צפונה לליבלה בירתו של המלך לליבלה, מהמאה ה12. לליבלה הדיח את שושלת מלניק וכדי לזכות באהדת בני ארצו חצב המלך בעירו את "ירושלים החדשה". לליבלה: אתר מדהים הכולל 11 כנסיות חצובות בסלע הטוף הצבעוני. הכנסיות מחוברות ביניהן במעברים ומנהרות, שנועדו להגן על התושבים שגרו מתחת לפני השטח. נרד לביקור ב"פטרה של אפריקה" שהוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. שמות הכנסיות והעצמים הגיאוגרפיים מסביב לקוחים משמות אתרים המוכרים לנו סביב ירושלים. נבקר גם בכפר שצמוד לכנסיות ונצא מהעיר לאתר המקודש במערת נקוטלאב, כאן נבנתה כנסייה לנזירים שבחרו לגור במקום מבודד מהעיר. בדרכנו נעבור כפרים שונים ונבחין בשינויים האדירים העוברים עליהם.

שעות הטיסה: 
תל אביב – אדיס אבבה: 01:00-05:55

אדיס אבבה – לליבלה: 07:40-09:45

המלון בלליבלה: Lalibela Panoramic View Hotel

 

 
יום 2> לליבלה – מקלה

הבוקר נעזוב את לליבלה ונצא בנסיעה לסיור דרך הכפרים וולדויה ומאיצ'הו אל העיר מקלה, הדרך עוברת באזורים הנידחים יותר של אתיופיה. המקומות שנמצאים מחוץ למסלול התיירים השחוק. במהלך הנסיעה הארוכה (424 ק"מ) נחלוף על פני הנופים היפים של האזור וננסה להתחבר לאוכלוסייה המקומית לקראת ערב נגיע למקלה להתארגנות לקראת ימי המסע המיוחדים במדבר דנקיל.

הערה חשובה: את הנסיעה בפועל ביום זה יבצעו נהגים מקומיים המתלווים לטיול.

המלון במקלה: Planet International Hotel

 

 

טיולים מאורגנים לאתיופיה טיול מאורגן לאתיופיה

 
יום 3> ברהלי- המדלה- דלול

אל עבר מדבר דנאקיל: בוקר נצא בנסיעה לעיירה בראלי. נראה את שיירות הגמלים שמובילות את גושי המלח מדנאקיל למרכז אתיופיה ונמכרים בכל אפריקה. נמשיך לנסוע ברמה הבזלתית ונחזה בתופעות גיאולוגיות מיוחדות ומאפיינות את איזור רמת דנהקיל. נבקר בדלול, אזור מעינות המים החמים ונצפה על שרידי הצפות של ים קדום. באזור חיים בני שבט האפאר שהם גם כורי המלח ושליטי האיזור.לאור השקיעה נחזה בנופי הרי הגעש הפעילים של הדנאקיל. נלון בקמפינג המוקם עבורנו על ידי צוות מקומי.

 

יום 4> המדלה – ארטה אלה

נסיעה מהמדאלה בדרך נוף בזלתי מדברי אל הכפר אל דודום שלמרגלות ההר אלה. נצא למסלול הליכה של כ-5 שעות לעבר הארה אלי, הר געש פעיל ונצפה בקלדרה הרותחת לבה. לאחר שנצפה בתופעות המדהימות נתמקם ללינה נוספת בקמפינג בשולי הלוע מתוכנן לליל ירח מלא.

 
יום 5> ארטה אלי – מקלה – אדיס אבבה

נצפה בזריחת השמש. נראה את הלבה של ההתפרצויות האחרונות. נרד לרכבים וניסע לבקר בכפר של אנשי האפאר שהם כורי המלח ואדוני האזור. נמשיך לעיר המחוז מקלה. וכאן נלון במלון.
שעות טיסה מומלצות: אדיס אבבה – ארבה מינץ': 19:50-21:10 
לינה באדיס אבבה: Hotel Jupiter Addis Ababa

 

יום 6> לליבלה – אדיס אבבה – ארבה מינץ

הבוקר נצא לטיסה לארבה מינץ' לאחר התארגנות קצרה, נקבל את הג'יפים ונצא לאגם צ'אמו. נרד להפלגה על האגם המפורסם, ונראה סביבנו שפע בעלי חיים ימיים. ביניהם היפופוטמים רבים והתנינים הגדולים באפריקה. נלון בארבה מינץ'
טיסה מומלצת: 09:00-10:05 
לינה בארבה מינץ': Arba Minch Paradise Lodge

 

טיולים מאורגנים לאתיופיה טיול מאורגן לאתיופיה

 


יום 7> שבטי קונסו, ארבוה, האמר- טורמי

היום נדרים לעבר עמק הנהר אומו, סביבו מתרכזים השבטים המעניינים של הדרום. נכיר את בני שבט הקונסו, אשר בשונה משאר שבטי האזור נהוגים אנשי קונסו להשתמש באבן לבניית הבתים וליצירת כלי עבודה ואחסון. כפריהם ניכרים גם בפסלי ה "וואגה (Waga) המוזרים שהוקמו לזכר גיבורי השבט שהלכו לעולמם. בני (בנוץ) קונסו ידועים בשיטת חקלאות הטרסות העתיקה העוזרת מאוד לשימור הקרקע העליונה והפוריה ומונעת ממנה להסיחף אל המישורים. בטרסות אלו מגדלים דגנים שונים (דוחן, חיטה, תירס, שעורה) כמו גם שעועית, אפונים, בננות, קנה-סוכר, טבק, קפה וירקות שורש כמו תפוחי אדמה ובטטות. אנשי קונסו ידועים גם בהפקת דבש מעצי שיטה בשיטות מסורתיות. אנשי שבט הארבוה הניכרים בנקודות המכסות את ביטנם, ובני שבט האמר הידועים בחיבתם להתגנדר ולהתקשט, כמו בטקסי ההתבגרות הייחודיים. נשות השבט יפות מאוד, שיערן משוח למעין קסדה של רסטות אדומות ודקות, נוהגות לענוד צמידים על זרועותיהן ושרשראות צמידים צבעוניות. גבן התחתון מצולק ממלקות כתוצאה ממנהג מקומי נפוץ בו הן "מתגרות" במשפחת הגבר שעובר את טקס ההתבגרות (קפיצת השוורים) עם ערב נגיע למלוננו בטורמי. 
לינה באזור טורמי: Turmi Buska Lodge

 

יום 8> חציית נהר האומו, שבט דסאנץ

את היום נבלה בעמק הנהר אומו, החוצה בסערה את העמק הערבתי, המאכלס מגוון שבטים ומסורות. נחצה את הנהר בסירות קאנו כדי לבקר את שבט דסאנץ', הדרומי בשבטי האומו, אשר בניו מנהלים אורח חיים מעניין המאפשר להם לשרוד שנות בצורת ארוכות בעזרת הדגה של אגם טורקאנה. נבקר בכפרם של בני שבט האמר, החיים בחלק היותר פורה של עמק האומו . נשוטט בין דוכני השוק השבועי של בני השבט ונתרשם משערן של הנשים, המשוח באדמה חומה. עם ערב נשוב למלוננו בטורמי.
לינה באזור טורמי: Turmi Buska Lodge

 

יום 9> טורמי - ג'ינקה

הבוקר נעזוב את אזור טורמיי ונצא בנסיעה אל שבט קארו, השבט הציורי שנוהג לצבוע את פניו בשלל צבעים כדי לאיים על השבטים המתחרים מכאן נמשיך דרומה בנסיעה ארוכה אל העיירה ג'ינקה עם הגיענו נלמד להכיר את אורחות חייהם של בני המיעוטים השונים במוזיאון האתנוגרפי המרתק שבעיירה ונישאר ללינה בג'ינקה. 
לינה בג'ינקה – Eco Omo Lodge

 

יום 10> שבט מורסי – ג'ינקה

נתחיל את יומנו בפארק הלאומי מאגו שבתחום הפארק גרים שבט המורסי והעשיר בבעלי חיים. שבט המורסי מהמיוחדים והמסקרנים ביותר באפריקה. נשותיו עונדות דיסקיות חמר גדולות בשפתן התחתונה.. תפקידם של הדיסקיות הוא למנוע מ"עין רע לחדור לתוך הגוף". נבקר בכפר שבטי הארי ונכיר את עבודות היד בהן הם מתמחים, בעיקר בעבודות מתכת. עם ערב נגיע ללינה באזור קונסו. 
לינה באזור קונסו – Konso Kanta Lodge

 

יום 11> שבט דורזה- אווסה

מקונסו נמשיך בדרכנו צפונה לאורך הרי ואגמי השבר הסורי אפריקני המבעבע. בדרך נבקר בכפר מיוחד dorze החיים בבקתות במבוק בהרים וידועים בצבעוניות המיוחדת של בגדיהם ועבודות יד מעניינות. נלון באזור אגם לאנגאנו

לינה בלאנגנו: langano Sabana Beach Lodge

 


יום 12> אווסה- אדיס אבבה – טיסה לתל אביב

נשלים את ביקורנו באווסה, ונצא בנסיעה בדרך האגמים אל אדיס אבבה. בהתאם לשעת הטיסה נערוך סיור קצר באדיס אבבה ונעבור לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.• ייתכנו שינויים במסלול בהתאם לטיסות, מזג האויר, מצב הדרכים, הוראות השלטונות ומיטב שיקולי המדריך לטובת הטיול.


-בכניסה לאתיופיה נידרש חיסון. נא לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לפני יציאתכם
 

x

#{title}

#{text}

#{price}